kolmapäev, 28. mai 2014

Kimberly massaaž ja Godzilla

Taas üks kolmapäev on seljataga ning otsustasin enne magama minekut veel natukene kirjutada.

Vahepeal on meie lemmik meelelahutus speedway täie hooga käima läinud ning nagu mõni ilmselt juba facebooki vahendusel teada sai, olime sel korral lubatud lausa areenide taha. Tegelikult pakuti seda võimalust Lempsile juba umbes kuu aega tagasi, aga siis ei olnud ta veel päris kindel, kas tahab seda tööd teha, aga sel korral otsustas ta siiski proovida. Töö on siis ühe võidusõiduauto mehaanikute tiimis, mis hoolitseb siis selle eest, et vaheaegadel saaks auto kiirelt hooldatud (rehvid, kütus jne). Asja teeb aga eriti põnevaks see, et tegu ei ole mitte mingusuguse suvalise rallisõitjaga, vaid oma klassi (super sedaan) parimaga kogu Austraalias. Super sedaan on spetsiaalselt ralliks ehitatud ülikerge ja -kiire auto, mis kaalub umbes 600-700 kilo (tavaline auto ca 2 tonni) ja mille mootori võimsuseks on rohkem kui 800 hobust.
Teoreetiliselt jaguks seda tööd terveks hooajaks, kuid Lemps ei ole veel otsustanud, kas ta selle pakkumise vastu võtab või mitte. Kindel on ainult see, et sel hooajal ei jäta me ühtki speedway´d vahele.

Eelmisel pühapäeval käisime ühes pärlifarmis, et selle tööstusharuga natukene rohkem tuttavaks saada, on see ju valdkond, mis Broome nii kuulsaks on teinud. Hommikul korjas buss meid peale, et siis 40 kilomeetri kaugusele farmi sõita ning peale tunni ajast loksumist olimegi lõpuks kohal. Põhjus, miks me oma autoga ei läinud, oli just see sama tee, mis üldiselt on läbitav vaid neliveolise autoga ning millel sõitmist kohalikud hellitavalt Kimberly massaažiks kutsuvad. Seda see "tee" tõesti oli..
Kohale jõudes ootas meid sõbralik giid, kes esiti meile austrite anatoomiat tutvustas ning seejärel erinevaid pärleid näitas. Lühidalt käib see pärlikasvatuse süsteem siis nii, et umbes 4 aastase austri sisse "istutatakse" nn pärli seeme, mis on tegelikult killuke ühe konkreetse austri karbist. Seejärel hakkatakse seda karpi iga natukese aja tagant ümber keerama, et siis pärl ilus ümargune tuleks. Üks pärl valmib kahe aastaga ning seejärel vahetatakse valminud pärl sama suure seemne vastu ning keerutamise ja kasvamise protsess algab uuesti, kus juures iga järnev pärl on eelmisest suurem. Üks auster toodab maksimaalselt neli pärlit, mis võtab siis aega kaheksa aastat. Just selle pärast ongi päris soolaveepärlid nii kallid.
Pärast anatoomia tundi sõime värskes õhus lõunat ning see järel suundusime paadisilla poole, kus ootas meid juba tuuripaat. Giid jutustas veel nende erakordsete molluskite elust ja siis tõmbasime veest välja mõned restid austritega, et kapten saaks näidata, kuidas käib nende puhastamine. Tuuri kõige põnevam moment oli muidugi see, kui meil õnnestus krokodilli näha, kes oma kahe teise liigikaaslasega on Willie Creek´i püsielanikud. Lõpetuseks räägiti meile pärlite õigest hooldamisest ning näidati mitmekümne tuhandeseid pärlikeesid.

Kinos oleme ka paar korda käinud. Ühel korral läksime valesse kinno valet filmi vaatama, kuna ajalehes oli kava valesti trükitud, aga mis sest ikka, nüüd on Godzilla vähemalt vaadatud. Igaljuhul naerda saame selle "ämbri" üle veel siiani.
Tänane päev möödus mul jalgrattaga sõites, päevitades, lugedes, koristades ja küpsetades - mida veel ühelt vabalt päevalt tahta :)
Austraalia kiireim super sedaan

Tööpostil

Just nii kiire see auto ongi..

Seda nimetatakse siin teeks

Austri sisemus

Kapten puhastab karpe

Leia pildilt KROKODILL!!!

Willie Creek Pearl Farm

Pisikeste krabide töö ja vaev (Cable Beach)

2 kommentaari:

  1. Austrit proovida ka saite? Millal Lemps Sulle nüüd pärli kingib? :D
    Aga jällegi väga põnev lugemine ;)

    VastaKustuta
  2. Sel pühapäeval austrit ei saanud, aga eelnevalt on see liha ära proovitud küll.
    Ja pärlid sain juba eelmisel sünnipäeval kätte :)

    VastaKustuta